Κυριακή 21 Απριλίου 2013

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - Τέλος εποχής για την ΑΕΚ – Υποβιβάστηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της

Την ήττα, που ισοδυναμεί με υποβιβασμό από τη Σούπερ Λίγκα, γνώρισε η ΑΕΚ από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, σε ένα παιχνίδι όπου η «Ενωση» ήθελε μόνο τη νίκη για να εξακολουθήσει να έχει ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Στο Περιστέρι, λοιπόν, γράφτηκε ο τραγικός επίλογος για την ΑΕΚ, που ηττήθηκε 1-0 από τον Ατρόμητο και αποχαιρέτησε τη Σούπερ Λίγκα, για πρώτη φορά στα 89 χρόνια της ιστορίας της.

Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας και το γκολ πέτυχε ο Γιαννούλης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ατρόμητος κατέκτησε την 4η θέση στην κανονική περίοδο και θα συνεχίσει στα πλέι οφ.